Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Pieminēs Mores kaujas 70. gadskārtu

More

26. un 27. septembrī. norisināsies Otrā pasaules kara Mores kaujas 70. gadskārtas atceres pasākumi, liecina informācija Siguldas novada portālā.

Novada Kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta Borīte atgādina, ka Mores kaujas bija lielākās un vienas no sīvākajām kaujām Latvijas teritorijā Otrajā pasaules karā. Tajās Latviešu leģiona 19. divīzija atvairīja Sarkanās armijas mēģinājumus izlauzties līdz Rīgai, kas ļāva izvest vācu spēkus no Igaunijas, evakuēties tūkstošiem latviešu ģimeņu uz Kurzemi.

Mores kaujas notika 1944. gadā no 26. līdz 30. septembrim, kad Sarkanās armijas uzbrukums virzienā Nītaure–Sigulda–Saulkrasti–Rīga 25. septembrī sasniedza Siguldas aizsardzības līniju.

Šogad piemiņas pasākumi tiks aizsākti ar Dzīvās vēstures stundu, kurā Jānis Celmiņš kā veltījumu savam tēvam – Mores kauju dalībniekam Jānim Celmiņam – radījis īsfilmu ar dalībnieku, aculiecinieku un vēstures pētnieku stāstījumu par Mores kaujām. Filmu demonstrēs Mores pagasta Tautas namā 26. septembrī plkst. 9.

Savukārt 27. septembrī notiks Mores kauju 70. gadadienai veltīti piemiņas pasākumi, kuri sāksies plkst. 12 ar svētbrīdi kaujās kritušo Latviešu leģionāru brāļu kapos pie Roznēnu ozola. Turpinājumā aptuveni plkst.13.30 Mores kaujas piemiņas parkā notiks atceres sarīkojums, stāsta Borīte.

Atceres pasākuma noslēgumā klātesošie tiks aicināti uz saviesīgu pēcpusdienu Mores kaujas piemiņas parkā pie ugunskura, baudot līdzpaņemto, kā arī sarūpētās karavīru pusdienas.

Sestdien Mores kaujas muzejs būs atvērts visas dienas garumā.

 

 

September 24, 2014 - Posted by | 2. pasaules karš, Leģions, piemiņa, piemiņas vietas

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: