Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Saeimā rīkos Kremļa politieslodzītajiem veltītu izstādi

Saeimā iecerēts rīkot foto izstādi, kura veltīta Krievijas politieslodzītajiem un uz tās atklāšanu varētu ierasties redzamākie kaimiņvalstas opozīcijas līderi, kā, piemēram, Boriss Ņemcovs, aģentūrai BNS pastāstīja Saeimas deputāta Mārtiņa Šica (LRA) palīgs Jānis Mārtiņš Skuja.

Patlaban vēl turpinās pārrunas un gatavošanās izstādei “Process pār Krieviju” (“Процесс над Россией”), tādēļ izstādes atklāšanas datums nav noteikts, tomēr paredzēts, ka tas notiks, kad janvārī Saeima atsāks darbu, skaidroja Skuja. Tāpat šobrīd norisinoties sarunas ar tādiem Krievijas opozīcijas pārstāvjiem, kā, Ņemcovs, Sobčaka un citiem, par viņu iespējamu dalību izstādes atklāšanā vai arī ierašanos Latvijā vēlāk.

Izstādē plānots izstādīt fotogrāfijas, kuras saistītas ar skaļākajiem Krievijas politiskajiem notikumiem un tā dēvēto Bolotnaja lietu, kad tika aizturēti un pēc tam tiesāti demonstranti, kas protestēja pret kaimiņvalsts prezidenta Vladimira Putina politiku.

Izstādi organizē Krievijas “politiskie” emigranti Vsevolods Černozubs un Andrejs Rodionovs, bet no Latvijas puses – Saeimas deputāta Šica palīgs Skuja. “Mēs esam dziļi pārliecināti, ka brīva un demokrātiska Krievija ir viena no galvenajām Latvijas ārpolitikas interesēm. Šodien ne kas tā neapdraud mūsu suverenitātei, kā šī brīža politiskā sistēma Krievijā,” pauda Skuja.

Viņš arī norādīja, ka otrdienas Kremļa lēmums piespriežot Putina opozicionāram Aleksejam Navaļnijam 3,5 gadus nosacīti un viņa brālim Oļegam Navaļnijam 3,5 gadus kolonijā ir pierādījums tam, ka Staļina režīms joprojām ir dzīvs. “Šai 21.gs. sērgai Putins/Staļins ir jāpazūd no zemes virsas, un tāpēc cilvēkiem Maskavā un citur Krievijā ir jāiziet ielās ar protestiem!” skaidroja Skuja.

Foto izstāde paredzēta gan Saeimas ēkā, gan Rīgas ielās. Līdz šim izstāde jau eksponēta gan Lietuvā, gan Polijas galvaspilsētā Varšavā.

 

December 30, 2014 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: