Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Krievijas pseidovēsturnieks Djukovs vēlējies UNESCO mītnē izrādīt Latviju nomelnojošu izstādi

Foto - LETA

Prokremliskais Krievijas pseidovēsturnieks Aleksandrs Djukovs vēlējies UNESCO mītnē Parīzē izrādīt Latviju nomelnojošu izstādi par holokaustu.

Izstādi “Aizvestā bērnība. Holokausta upuri nacistu koncentrācijas nometnē Salaspilī (Latvija) ieslodzīto bērnu skatījumā” UNESCO mītnē Parīzē bija paredzēts atklāt 25. janvārī.

Pēc fonda “Vēsturiskā atmiņa” direktora Djukova sacītā, izstādi bloķējusi Latvijas pārstāvniecība UNESCO.

Parīzē plānotā izstāde esot balstīta uz 2012. gadā Maskavā un Minskā izrādīto skandalozo ekspozīciju “Aizvestā bērnība: 1943-1944. Uz Latviju aizdzīto bērnu liktenis”.

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums aģentūru LETA informēja, ka Krievijas pārstāvniecība UNESCO lūgusi Latviju izvērtēt piedāvājumu. Lai gan Latvijai nav bijusi pilna informācija par plānoto pasākumu, pēc jau esošās informācijas konstatēts ka izstāde balstīta uz Djukova fonda “Vēsturiskā atmiņa” Maskavā jau 2012. gadā organizēto izstādi, kas bijusi sagrozīta un tendencioza. Turklāt izstādes autors paudis klaji naidīgus un nedraudzīgus izteikumus par Latviju un tās iedzīvotājiem.

Latvija izteikusi vēlmi sadarboties izstādes veidošanā, lai tas būtu lietderīgs un izglītojošs pasākums, kas stāstītu par šo holokausta traģēdiju nacistu okupētajā Latvijā. Tomēr šo izstādi atsaukusi pat Krievija.

Latvija ir gatava sadarboties izstādes organizēšanā un piedāvāja tajā piedalīties ar savu filmu “Pretrunīgā vēsture”, kuras viens no fragmentiem ir tieši veltīts Salaspils nometnes gūsteknim, uzsver Eihenbaums. Turklāt Latvija vienmēr ir gatava sadarbībai un konstruktīvam dialogam, kas nevairo naidu un nesapratni. Ministrija cer, ka šo filmu izdosies samērā drīz arī parādīt.

Izstāde “Aizvestā bērnība: 1943-1944. Uz Latviju aizdzīto bērnu liktenis” 2012. gada februārī izrādīta Maskavā, bet martā to bija paredzēts izrādīt arī Rīgā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 2012. gada martā nolēma fonda direktoru Aleksandru Djukovu un fonda pētniecības programmu vadītāju Vladimiru Simindeju pasludināt par “persona non grata”. Skandalozais pseidovēsturnieks Djukovs jau iepriekš bija radījis rezonansi ar skaļiem paziņojumiem, kuri vērsti pret Latviju. Piemēram, viņš savulaik pēc dokumentālās filmas “Padomju stāsts” noskatīšanās paziņoja, ka vēlas “nogalināt filmas režisoru un aizdedzināt Latvijas vēstniecību”.

Galu galā izstāde Maskavas namā Rīgā tika atcelta, bet 2012. gada novembrī izrādīta Minskā.

Iepazīstinot ar izstādi, Djukovs atsaucās uz “nesen atrastiem dokumentiem”, kas liecinot, ka vācu okupācijas laikā Latvijā notikušas “īstas medības uz krievu un baltkrievu bērniem, kuras veikuši ne vien fašisti, bet arī latvieši. Ļoti bieži šajās operācijās nevis piedalījās vācieši, bet tās bija latviešu kolaboracionistu operācijas”.

Latvijas Ārlietu ministrija norādīja, ka Djukova aktivitātes ir ļaunprātīga vēstures falsifikācija.

Tikmēr Kremļa propagandas mediji plaši ziņo par Latvijas realizēto “cenzūru UNESCO sienās”, nelaižot garām iespēju sludināt “nacisma atdzimšanu Latvijā”.

Krievijas mediji ilustrācijai piesaukuši visu iespējamo, sākot ar “ikgadējo “Waffen SS” svinību maršu Rīgas ielās” un beidzot ar pērn iestudēto mūziklu par pretrunīgi vērtēto latviešu aviatoru Herbertu Cukuru un “Krievijas centieniem” cīņā ar “Latvijas nacistiskās pagātnes godināšanu”.

Pagājušā gada augustā Djukovs aizturēts Viļņas Starptautiskajā lidostā un izraidīts no Lietuvas. Viļņā tika prezentēta viņa grāmata “Holokausta priekšvakarā” – tendenciozs “dokumentu krājums” par 1940. un 1941. gadu Lietuvā.

January 22, 2015 - Posted by | Apmelojumi

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: