Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

VDK dokumentu izpētes komisija iebilst pret Jarinovskas izslēgšanu

Annija Petrova, Latvijas Radio korespondente

Oriģināls šeit


Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu izpētes komisija kategoriski iebilst pret Tieslietu ministrijas (TM) ierosinājumu mainīt tās sastāvu, Latvijas Radio pastāstīja komisijas priekšsēdētājs Kārlis Kangeris.

Izmaiņas paredzētu Izglītības ministrijas valsts sekretāres Kristīnes Jarinovskas izslēgšanu no komisijas. Piektdienas sēdē komisija nolēmusi neatbalstīt ministrijas iniciatīvu grozīt komisijas sastāvu, jo tam neesot pamatojuma.

Kangeris uzskata, ka plašsaziņas līdzekļos izskanējušie ministrijas argumenti Jarinovskas atlaišanai ir nepieņemami un sauc plānotās izmaiņas par politiskām.

„Manuprāt, tie visi ir izzīsti no pirksta, un reāli par šiem jautājumiem viņi nav vēlējušies ar mums runāt. Viņi paši virza šo projektu uz priekšu, Tieslietu ministrija mūs pat neuzskata par sarunas partneriem, kuriem apjautāties par šo jautājumu un ar kuriem izdiskutēt,” pauda komisijas vadītājs Kārlis Kangeris.

„Mūs vienkārši uzskata par neko….” sašutumu pauda Kangeris.

Aģentūra LETA ziņoja, ka Ministru kabineta rīkojuma grozījumu projektu par Jarinovskas izslēgšanu no VDK dokumentu izpētes komisijas ir uzdevis sagatavot tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība).

VDK dokumentu izpētes komisijas TM nozīmētais administratīvo funkciju nodrošinātājs Jānis Tomels pagājušajā nedēļā apstiprināja, ka pēc ministrijas valsts sekretāra Raivja Kronberga iniciatīvas Rasnačs uzdevis gatavot grozījumu projektu par Jarinovskas izslēgšanu no komisijas. Pēc Tomeļa vārdiem, komisijai ir jāsaprot, kā tālāk rīkoties, ņemot vērā arī to apstākli, ka Saeimas deputāta zvērestu drīzumā nodos komisijas priekšsēdētāja vietnieks Ritvars Jansons, kā arī faktu, ka komisijai ir ideja par sastāva paplašināšanu.

Jautāts, kāpēc šāds lēmums pieņemts, Tomels iepriekš izteicās, ka Jarinovska “sistemātiski torpedē” komisijas darbu, tāpat, piemēram, šogad viņa nav bijusi ne uz vienu komisijas sēdi, turklāt Tomels viņu personīgi nemaz nekad nav saticis, un visa komunikācija norisinās caur masu medijiem.

VDK materiālu izpētes  speciālā valdības izveidotā starpnozaru komisija  tapusi pēc Saeimas lēmuma, ka pirms VDK dokumentu publiskošanas vēl jāveic šo materiālu zinātniskā izpēte.   Bijušās Valsts drošības komitejas dokumenti publiski būs pieejami pēc 2018.gada maija beigām, jo jau  tagad ir skaidrs, ka kartotēka nav pilnīga un informatoru kartītes nevar kalpot par pierādījumu sadarbības faktam ar padomju laika represīvo iestādi.

 

March 3, 2015 - Posted by | izpēte, Vēsture, čeka

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: