Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Larionovs noliedz līdzdalību 1949.gada deportācijās

Genocīdā apsūdzētais bijušais PSRS drošības iestāžu darbinieks Nikolajs Larionovs Zemgales apgabaltiesā otrdien kategoriski noliedza savu līdzdalību 150 ģimeņu deportācijā uz Sibīriju 1949.gadā.

Larionovs teica, ka “es negribēju parakstīt šos slēdzienus, bet vadība mani piespieda to darīt”. Larionovs uzsvēra, ka viņš ir tikai tehniski pārrakstījis jau iedotus dokumentus un parakstījies tikai par to pareizu pārrakstīšanu, nevis par cilvēku izsūtīšanu. Larionovs savu vainu neatzina, bet nosodīja PSRS vadības izdoto rīkojumu cilvēku izvešanai. “Es izsaku līdzjūtību visiem cietušajiem, bet uzskatu, ka sodīt vajag režīmu, nevis atsevišķus cilvēkus.”Tiesvedība šajā krimināllietā notiek kopš 2002.gada septembra, un šajā laikā nopratināti cietušie un liecinieki. Kopumā Larionova lietā ir 131 cietušais, bet kopš tiesvedības sākuma pieci no cietušajiem miruši, savukārt aptuveni 30 tiesai atsūtījuši iesniegumu, lai lietu izskata bez viņu klātbūtnes, jo tiesā nevarot ierasties sliktā veselības stāvokļa dēļ. Daudzi cietušie uz tiesas sēdēm neieradās, nepaskaidrojot neierašanās iemeslu.

Tiesas sēdes Larionova veselības stāvokļa dēļ neturpinās ilgāk par stundu.

1921.gadā dzimušo Latvijas pilsoni Larionovu apsūdz par piedalīšanos 1949.gada deportācijās. Larionovs esot aktīvi piedalījies deportāciju otrajā vilnī, kad represēja galvenokārt Latvijas zemniecības pārstāvjus. Apsūdzētais darbojies dažādās vietās Latvijā, bet visvairāk – Talsu rajonā un pilsētā. Kopumā Larionova lietā ir 140 epizodes.

Pēc viņa parakstītiem dokumentiem, sankcijām vai citāda veida līdzdalības represēti vairāk nekā 500 cilvēku, tostarp veci cilvēki, mazi bērni un grūtnieces. 60 izsūtītie gājuši bojā. Vairākās epizodēs atbilstoši apsūdzībai Larionovs personīgi piedalījies represijās.

BNS

March 4, 2015 - Posted by | represijas, Vēsture, čekisti

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: