Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Leģionāru datu informācijas diena Kara muzejā

 11.martā Kara muzejā notiks latviešu leģionāru datu informācijas diena

Latvijas Kara muzejs
09.03.2015

Sakarā ar iedzīvotāju lielo interesi iepriekšējos gadus / pērn tika palīdzēts atrast tuviniekus vairāk kā 80 personām/ , arī šogad muzejs rīko pasākumu visiem, kuri vēlas uzzināt par savu tuvinieku likteņiem Otrā pasaules kara laikā.

 Jau vairākus gadus Latvijas Kara muzejā glabājas Daugavas Vanagu leģionāru arhīvs, kas tiek izmantots muzeja ikdienas darbā un kuru plaši izmanto Latvijas vēsturnieki.

11. martā Kara muzejs aicinās ikvienu interesentu pārliecināties vai jūsu tuvinieki ir Kara muzeja datu bāzē. Leģionāru datu informācijas dienas apmeklētāji varēs aizpildīt ziņu anketas par saviem tuviniekiem un konsultēties ar muzeja vēsturniekiem.

Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt fotogrāfijas un citas liecības, kuru izcelsme ir neskaidra, jo visas dienas garumā būs pieejami konsultanti, kas palīdzēs noskaidrot fotogrāfiju un vēstures liecību izcelsmi.

Latvijas Kara muzejs joprojām ir lielākā militārās vēstures krātuve Latvijā, kas ikdienas darbā pēta un popularizē latviešu karavīru veikumu, tādēļ jo īpaši būs gaidīti tie apmeklētāji, kas būs izšķīrušies par vēstures liecību nodošanu Kara muzeja krājumā.

Papildus informācija – Jānis Tomaševskis , 2.pasaules kara vēstures nodaļas vadītājs , tālr. 67213458; 98659406No 11. marta  būs apskatāma  izstāde “Karš mākslinieka un fotogrāfa Voldemāra Caunes acīm”.
V.Caune (1901 – 1975), viens no latviešu figurālās glezniecības pārstāvjiem, Otrā pasaules kara laikā bija spiests uzvilkt latviešu leģionāra formas tērpu.
Tomēr mākslinieks kauju laikā un to starplaikos atradis laiku arī gleznošanai un fotografēšanai.

Izstādē, līdzās unikālām un iepriekš nepublicētām V.Caunes uzņemtām fotogrāfijām, redzama arī viņa kara laikā radīto gleznu skices, kuras gleznotas ar domu vēlāk izveidot lielformāta darbus. Fotogrāfijās un gleznu skicēs viņam izdevies iemūžināt kara pretrunīgo dabu, kur līdzās postam un izmisumam atrodas vieta arī cilvēciskam priekam un biedriskumam.

Izstāde būs apskatāma līdz šī gada 19. aprīlim muzeja 1. stāva izstāžu zālē. Apskate bez maksas.

Mārtiņš Mitenbergs
Latvijas Kara muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs

March 9, 2015 - Posted by | 2. pasaules karš

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: