Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Gatavo informatīvu prettriecienu 16. marta “antifašistiem”

 Foto - LETA

Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fonda pārstāvis vēstures doktors Ainārs Lerhis

Vēsturnieku grupa gatavo īpašu informatīvo materiālu par 16. martu, lai izrādītu pretestību dažādām prokremliskām organizācijām, pseidozinātniekiem un aktīvistiem, kas izmanto šo datumu Latvijas valsts diskreditēšanai.

Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fonda pārstāvji pašlaik pabeidz darbu pie īpaša informatīvā materiāla, kurā skaidro gan 16. marta būtību, gan analizē ap to radīto kaitīgo ažiotāžu.

Informatīvajā materiālā vienkāršā, populārzinātniskā valodā skaidrots, ka Latviešu leģions Otrā pasaules kara laikā tika izveidots nelikumīgi. Nacistiskā Vācija, pārkāpjot 1907. gada Hāgas starptautisko konvenciju par kara vešanas noteikumiem, nelikumīgi mobilizēja Latvijas iedzīvotājus savos bruņotajos spēkos. Vēsturnieki atgādina, ka vēsturiski par šo nodarījumu atbildīgas ir Padomju Savienība un nacistiskā Vācija, kuras uzsāka karu un okupācijas apstākļos nelikumīgi mobilizēja Latvijas iedzīvotājus savās armijās, un neviens no karavīriem nav atzīts par vainīgu kara noziegumos Leģiona sastāvā.

Vērojot, kā 16. marts guvis rezonansi mūsdienu Latvijas sabiedrībā, fonds norāda, ka atsevišķas sabiedriskās organizācijas to izmanto, lai nepatiesi apsūdzētu Latviju un latviešus nacisma atdzimšanā un atbalstīšanā, tādējādi diskreditējot mūsu valsti starptautiski. Materiālā analizēta arī Krievijas propagandas kanālu interpretācija par 16. martu. Proti – informācija par Latviešu leģionu tiek balstīta uz vēsturiskajai patiesībai neatbilstošiem faktiem un to izskaidrojumiem. “Arī Krievijas valsts amatpersonas ik gadu publiskajā telpā aktīvi pauž savu viedokli par Latvijā atzīmēto atceres dienu, tās dalībniekus dēvējot par neonacistiem. Visas šīs darbības ir daļa no informatīvā kara, ko ar īpašu intensitāti pēdējā laikā turpina īstenot Krievija,” norāda vēsturnieki.

“Ceram, ka šis materiāls palīdzēs sabiedrībā veicināt izpratni par 16. marta tematiku, būs ieguldījums valsts tēla stiprināšanā un argumentācijas bāze pret pēdējos gados neadekvāti izskanējušajiem apvainojumiem fašisma atdzimšanā. Materiālā no visa plašā un sarežģītā informācijas apjoma, kas pieejams par Latviešu leģiona tēmu, izvilkts un īsi noformulēts svarīgākais. Šis materiāls būs interesants ikvienam Latvijas iedzīvotājam,” teica Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fonda pārstāvis vēstures doktors Ainārs Lerhis.

Informatīvais materiāls sagatavots latviešu, krievu un angļu valodā. Fonds iespēju robežās to izplatīs vietējiem un ārvalstu žurnālistiem, pētniekiem un viedokļu līderiem, kas strādā ar šo jautājumu. Visiem interesentiem materiāls būs pie­ejams fonda interneta lapā http://www.demoshistoria.lv.

Iepriekšējos gados novērotas situācijas, kad par leģionāru tematikas ekspertiem ārvalstu žurnālistiem uzdodas Tatjana Ždanoka un tamlīdzīgi prokremliskie darboņi, sniedzot sagrozītu informāciju. Lai vājinātu šo nomelnošanas kampaņu un palīdzētu medijiem izplatīt objektīvu informāciju, materiālam pievienoti vēstures un politikas speciālistu (Inesis Feldmanis, Ainārs Lerhis, Kārlis Kangeris, Rinalds Gulbis) kontakti.

Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fondu 2010. gadā dibināja Latvijā pazīstami vēsturnieki. Organizācijas mērķi ir stiprināt izpratni par nācijas un Latvijas valsts izveidi, tās pastāvēšanas zīmīgākajiem notikumiem, skaidrot vēstures politizācijas negatīvās sekas, kā arī uzsvērt vēstures nozīmi nācijas identitātes veidošanā saskaņā ar Eiropas vērtībām un tradīcijām.

March 12, 2015 - Posted by | 16.marts

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: