Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Krievija atkal pārmet Latvijai

Krievija velta pārmetumus Latvijai, kā īpaši cinisku novērtējot Jelgavas rīcību

Attēlu galerija

Apollo

Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) ir izplatījusi paziņojumu saistībā Latvijā notikušajiem Otrā pasaules kara piemiņas pasākumiem, kurā Latvijas politiķiem pārmet nepareizu skatījumu uz vēsturi, bet Eiropas Savienībai (ES) kopumā – nemācīšanos no kara pieredzes.

Krievijas ārlietu dienests ar gandarījumu konstatē, ka 9.maijā Latvijas galvaspilsētā un citās pilsētās ir notikušas svinības par godu uzvarai Otrajā pasaules karā, kurās piedalījušies vairāki desmiti tūkstošu dalībnieku, tomēr svinības esot aptumšojuši vairāki Latvijas politiķi.

«Mēs nevarējām nepievērst uzmanību tam, ka lielās svinības izraisīja slimīgu un neadekvātu Latvijas valdošo politiķu reakciju, kuri attiecībā uz svētku dalībniekiem tiražēja apvainojošus paziņojumus, piemēram, tēzi par to, ka «9.maijs ir sākums otrajai padomju okupācijai»,» teikts Krievijas ĀM paziņojumā.

Kā īpaši cinisku Krievija novērtējusi Jelgavas rīcību, kur «Krievijas tautiešiem ar sadomātiem iemesliem tika atteikts sarīkot tradicionālo pasākumu un svētku koncertu». «Tā vietā vietējā pilsētas dome organizēja demonstratīvu ziedu nolikšanu pie pieminekļa, kas veltīts pilsētu 1944.gadā no Sarkanās armijas aizstāvējušajiem «Waffen SS» leģionāriem,» Jelgavas pašvaldību kritizē Krievija.

Kā ziņots, 9.maijā krievu kultūras biedrības «Veče» Jelgavā rīkoja mītiņu un ziedu un vainagu nolikšanu par godu «Uzvaras dienai». Šogad pasākums notika Stacijas laukumā, un «Veče» pauda neapmierinātību, ka organizācijai atteikta iespēja pasākumu rīkot Uzvaras parkā, turklāt esot ticis aizliegts vakara pasākums. Savukārt pašvaldība skaidroja, ka sākotnēji vakarā iecerēto svētku pasākumu pašvaldībai nācies atteikt, jo Uzvaras parks un Jelgavas pils apkārtne 9.maijā jau bija aizņemti citiem pasākumiem – Uzvaras parkā notika Eiropas festivāls, godinot Eiropas dienu Latvijā, savukārt Jelgavas pils apkārtnē noritēja «Latvijas Stādu dienas».

«Īpašas bažas rada fakts, ka šādi amorāli paziņojumi un rīcība, kas aizskar visus antihitleriskās koalīcijas cīnītājus, kas izglāba Eiropu un visu pasauli no «brūnā mēra», nāk no augstām valsts amatpersonām, kas pašlaik prezidē ES Padomē,» teikts Krievijas ĀM paziņojumā.

«Šādai zaimojošai rīcībai nav sekojusi nosodoša attieksme no ES un tās dalībvalstīm, kas liek aizdomāties, cik labi Eiropā ir apgūtas Otrā pasaules kara traģiskās mācības,» paziņojumu noslēdz Krievijas ārlietu dienests.

May 16, 2015 - Posted by | krievu impērisms, rusofašisms, Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: