Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

PBLA un tās dalīborganizāciju atklāta vēstule

PBLA un tās dalīborganizāciju atklāta vēstule Latvijas valsts augstākajām amatpersonām

PBLA un tās dalīborganizāciju atklāta vēstule Latvijas valsts augstākajām amatpersonām

Valsts prezidentam Andrim Bērziņa kungam; Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrnieces kundzei; Ministru prezidentei Laimdotai Straujumas kundzei; kultūras ministrei Dacei Melbārdes kundzei; Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakova kungam

Latviešu centrālo organizāciju apvienība ārzemēs – Pasaules Brīvo latviešu apvienība – un tās dalīborganizācijas vēršas pie jums saistībā ar 20 arhitektu 2015.gada 3.martā parakstīto un kultūras ministrei Dacei Melbārdes kundzei adresēto vēstuli “Par Okupācijas muzeja ēkas un Strēlnieku laukuma ansambļa aizsardzību un saglabāšanu” un tai sekojošo diskusiju sabiedrībā un Latvijas medijos.

Vēršamies pie jums ar aicinājumu nepieļaut Gaismas pils arhitekta Gunāra Birkerta projektētā Okupācijas muzeja Nākotnes nama būvniecības apstādināšanu.

Latvijas Okupācijas muzeja izveidi 1993.gadā ierosināja ārzemju latviešu iniciatīvas grupa vēsturnieka Ph.D.Pauļa Lazdas un ķīmijas zinātņu profesores, pedagoģes Ph.D.Gundegas Micheles vadībā. Divdesmit divos gados muzejs sekmīgi un ar panākumiem saglabājis un apkopojis mūsu valsts traģisko XX gadsimta notikumu liecības, nepieļaujot šo vēstures posmu aizmirstībai, savukārt ārzemju latviešu sabiedrība šai laikā Okupācijas muzeju ir uzturējusi ar saviem ziedojumiem, ieguldot muzejā un tā darbības nodrošināšanā vairāk nekā sešus miljonus eiro.

2008.gadā Rīgas pilsētas būvvaldē tika apstiprināts Gunāra Birkerta skiču projekts Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijai (Nākotnes nams), un kopš tā laika līdz šodienai ziedojumos šī projekta īstenošanai ārzemēs ziedoti vairāk nekā pusotrs miljons eiro. Patlaban Okupācijas muzeja rekonstrukcijas tehniskais projekts jau ir iesniegts izskatīšanai Rīgas pilsētas būvvaldē.

Šobrīd, kad pēdējā šī projekta attīstības stadijā notiek neargumentēti, brīžiem pat nepatiesi un maldinoši mēģinājumi to apturēt, vēlamies uzsvērt, ka projekta apturēšana nozīmētu ne tikai daudzu ieguldītu darba gadu un vairāk nekā 6300 ziedotāju ieguldītu līdzekļu zaudējumu (daudzi ir mērķziedojumi tikai šim konkrētajam Nākotnes nama projektam), bet arī uz vairākiem gadiem tiktu aizkavēta vai pat apdraudēta muzeja spēja pasaulei pilnvērtīgi stāstīt Latvijas stāstu, lai pretotos tiem, kas ar agresīvu propagandu to cenšas noliegt.

Šāda rīcība ir nepieļaujama, tāpēc PBLA atkārtoti pauž atbalstu Latvijas Okupācijas muzeja iecerei būvēt Gunāra Birkerta projektēto Nākotnes namu. Latvieši ārzemēs ir bijuši lielākie Okupācijas muzeja atbalstītāji, tāpēc vēlas uzsvērt, ka ir nepieļaujama šī muzeja “aizbīdīšana perifērijā” vai plānotā apjoma samazināšana, citiem vārdiem, muzejam uz visiem laikiem jāpaliek šai centrālajā novietojumā Vecrīgas pašā sirdī – Strēlnieku laukumā, un tam jāvar šajā vietā pilnvērtīgi funkcionēt.

Ar patiesu cieņu – Jānis Kukainis, PBLA priekšsēdis; Pēteris Blumbergs, Amerikas Latviešu apvienības priekšsēdis; Andris Ķesteris, Latviešu Nacionālās apvienības Kanadā priekšsēdis; Kristīne Saulīte, Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē priekšsēde; Aldis Austers, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdis; Daina Gūtmane, Dienvidamerikas un Karību reģiona latviešu apvienības priekšsēde; Lauma Vlasova, Krievijas Latviešu kongresa priekšsēde.

Rīgā, 2015.gada 15.maijā

May 20, 2015 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: