Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Lidijas Lasmanes 90.jubileja

Ar gājienu, diskusiju, aizlūgumu un koncertu Rīgā svinēs Lidijas Lasmanes 90.jubileju

Foto- LETA

Foto- LETA

Politiski represētā Lidija Lasmane-Doroņina

Nākamajā nedēļā Rīgā tiks rīkoti Latvijas neatkarības cīnītājas Lidijas Lasmanes 90.jubilejas sarīkojumi “Svinēt dzīvi kopā ar Dievu un Latviju”, aģentūru BNS informēja organizatori.

Jubilejas sarīkojumi sāksies otrdien, 28.jūlijā, plkst. 11.00 ar gājienu no Brīvības pieminekļa uz bijušo LPSR Valsts drošības komitejas ēku (Stūra māju). Organizatori norāda, ka gājiena atklāšanā pie Brīvības pieminekļa piedalīsies arī premjerministre Laimdota Straujuma. Gājiena laikā tiks nolikti arī ziedi pie piemiņas plāksnes Gunāram Astram.

Savukārt plkst. 12 Stūra mājas pagalmā notiks saruna Latvija un kolaboracionisms, kurā piedalīsies Ritvars Jansons, Iveta Šimkus, Dagmāra Beitnere – Le Galla, Skaidrīte Lasmane un Pāvils Brūveris. Pēc sarunas plkst. 14.00 paredzēts aizlūgums Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā par Latvijas brīvības cīnītājiem, kuri palika Sibīrijā, Krievijas stepēs, cietumos un nometnēs.

Sarīkojumi noslēgsies plkst. 18.00 ar koncertu Latvijas Nacionālajās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Koncertu vadīs Elita Kļaviņa, uzstāsies Vestards Šimkus, Elīna Šimkus, kamerkoris Matejs, dzejnieki Knuts Skujenieks un Māra Zālīte.

Lidija Lasmane dzimusi 1925.gada 28.jūlijā Apriķu pagastā. PSRS režīma laikā Lasmane tika arestēta trīs reizes – 1946., 1970.un 1983.gadā. 1946.gadā – par nacionālo partizānu atbalstīšanu, 1970.gadā – par pretpadomju un reliģiskas literatūras izplatīšanu, bet 1983.gadā – par pretpadomju aģitāciju un propagandu. Kopumā apcietinājumā Lasmane pavadīja 14 gadus. 1987. gadā L.Lasmane atteicās no PSRS pilsonības.

No 1993.līdz 2000.gadam Lasmane strādāja Totalitārisma seku dokumentēšanas centrā un kopš 1990.gada darbojās misijas “Pakāpieni” akcijā Dzīvība. 1994.gadā Lasmane apbalvota ar V šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, taču, protestējot pret nekonsekvenci tā piešķiršanā, atdeva apbalvojumu atpakaļ Ordeņa domei.

July 20, 2015 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: