Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Mūrniece: Valsts politiski represētajiem ir pateicību parādā

 Ziņu aģentūra LETA

Valsts politiski represētajiem joprojām ir pateicību parādā, šodien Ikšķilē notiekošajā Latvijas politiski represēto personu salidojumā atzina Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK)

“Varai un politiķiem ir jāsadzird līdzcilvēku, arī pensionāru prasības, un pret cilvēkiem jāizturas ar izpratni un cieņu. Pensijām jābūt tādām, lai cilvēki varētu dzīvot, nevis tikai izdzīvot, un tas ir viens no sociālās nevienlīdzības mazināšanas veidiem. Bez sociālās nevienlīdzības mazināšanas valsts sekmīgi nevar attīstīties,” sacīja Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja pauda apbrīnu par represēto iekšējo spēku, kas ļāvis izdzīvot bargos Sibīrijas gadus un padomju okupācijas laikā glabāt ticību Latvijas neatkarības idejai, lai to dotu nākamajai – Atmodas virzītāju paaudzei. “Paldies par jūsu spēku un ticību, jo bez tā mums šodien nebūtu savas – neatkarīgas Latvijas valsts,” uzsvēra politiķe.

Viņa norādīja, ka valsts sekmīgu attīstību nosaka arī pagātnes pārvarēšana. “Bez pagātnes pārvarēšanas mēs vēl un vēlreiz izsāpēsim lietas, par kurām sabiedrība nav pietiekoši informēta. Tas attiecas uz bijušās Komunistu partijas un Valsts drošības komitejas darbības izgaismošanu, parādot to noziedzīgo dabu.”

Pēc Saeimas priekšsēdētājas teiktā, valstij jārūpējas, lai PSRS Valsts drošības komitejas darbības zinātniskās izpētes komisija strādātu. Esot jānodrošina, lai komisija tiek ne tikai pie “čekas” maisu “purināšanas”, bet arī analizē visu padomju represīvo sistēmu kopumā. Komisijai jābūt neierobežota pieeja visiem dokumentiem, norādīja Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja atzina, ka Latvija var lepoties, ka katrā novadā ir piemiņas vietas politiski represētajiem un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem. “Nepieciešams Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla komplekss Latviešu strēlnieku laukumā, Rīgā ar rekonstruētu Latvijas Okupācijas muzeja ēku. Vieta, kur atnākt pieminēt. Vieta, kur stāstīt par latviešu tautas spēku, par varonīgo pretošanos okupācijas režīmiem,” piebilde Saeimas priekšsēdētāja.

Kā ziņots, šodien Ikšķilē notiek politiski represēto personu salidojums, ko organizē biedrība “Latvijas Politiski represēto apvienība” (LPRA) ar Ikšķiles novada domes atbalstu.

Svinīgās daļas noslēgumā tika pieņemta rezolūciju, kuras tēma ir atgādināt, ka represētie, neskatoties uz saviem ievērojamiem gadiem, aktīvi seko politiskām un ekonomiskām norisēm valstī. Represētie ne tikai vēro, bet arī cenšas problēmu risināšanai dot savus ieteikumus.

“Mums ir svarīgi, lai valstī celtos tautas labklājības līmenis, taču ļoti svarīgi un pozitīvi vērtējami ir pēdējā laikā valdības plānotie pasākumi – valsts aizsardzības budžeta palielināšana. Joprojām par aktuālu uzskatām nepieciešamību stiprināt zemessargu un jaunsargu apmācību. Tā kā mūsu salidojums notiek dienu pirms 23.augusta, kad daudzus gadus atpakaļ šinī dienā divas lielvaras sāka mūsu valsts iznīcināšanu, rezolūcijā īpaši gribam likt uzsvaru uz valsts ārējo un iekšējo drošību,” pauda LPRA priekšsēdētāja vietniece Dagnija Liepiņa.

August 22, 2015 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: