Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Izskaust padomju gadu ideoloģiskās klišejas par Salaspils nometni

Salaspilī 25.septembrī notiks starptautiska zinātniska konference «Salaspils nometne, 1941.- 1944. Vēsture un piemiņa», portālu «Apollo«informē Salaspils novada domes pārstāveLolita Balcerbule .

Līdz šim Salaspils memoriāls asociējās ar padomju ideoloģijas mantojumu, taču nozīmīga ieslodzīto daļa šajā nometnē bija Latvijas iedzīvotāji.

Šā gada 8.maijā Salaspils memoriālā notika pirmais piemiņas pasākums ar valdības un diplomātiskā korpusa pārstāvju piedalīšanos, kurā tika akcentēta tieši latviešu ieslodzīto piemiņa. Memoriālā notiek arī jaunas ekspozīcijas iekārtošana.

Stāsts par Salaspils nāves nometni, pielīdzinot to teju Aušvicai, bieži tiek izmantots dažādu politisko platformu stiprināšanai. Šoruden nāks klajā vēsturnieku Kārļa Kangera, Ulda Neiburga un Rudītes Vīksnes kopdarbs «Aiz šiem vārtiem vaid zeme. Salaspils nometne, 1941 – 1944». Tas būs akadēmisks darbs, kurā beidzot apkopota zināmā un dokumentāli pierādāmā informācija par šo soda nometni. Salaspils novada dome atbalsta topošās grāmatas izdošanu, cerot, ka tā palīdzēs izskaust padomju gados izdomātās ideoloģiskās klišejas.

Jau pēc nedēļas Salaspils kultūras namā «Rīgava» tiksies vēsturnieki no Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Baltkrievijas un Vācijas, tai skaitā topošās grāmatas autori, lai atklātu līdz šim plašākai publikai nezināmus faktus un dzēstu esošos mītus par Salaspils nometni.

Konferences laikā būs nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu un krievu valodā, tai varēs sekot online vietnē www.salaspils.lv.

September 21, 2015 - Posted by | Vēsture

1 Comment »

  1. Masīvi pieminekļi, izskatās baisi!

    Comment by kasko | September 21, 2015 | Reply


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: