Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Jaunas grāmatas par Latvijas vēsturi

Ar divām grāmatām krievu valodā centīsies atspēkot «nepatiesības plūdus» par Latvijas vēsturi

Ārlietu ministrija (ĀM) par 7100 eiro noslēgusi līgumu ar apgādu «Jumava» par grāmatu «Latvijas ārpolitika un diplomātija 20.gs.» un «Latvija ceļā uz valsts simtgadi» krievu valodā izdošanu un iegādi, lai atspēkotu «nepatiesības plūdus» par Latvijas vēsturē svarīgiem posmiem.

Kā liecina ministrijas mājaslapā publicētā informācija, ĀM ar iepirkumu vēlas veicināt starptautiskās sabiedrības informētību un izpratni par Latvijas 20.gadsimta vēsturi. ĀM ir dots uzdevums starptautiski skaidrot Latvijas 20.gadsimta vēsturi, veicinot izpratni par PSRS un nacistiskās Vācijas okupācijām un šo režīmu pastrādātajiem noziegumiem Latvijas teritorijā.

Šī uzdevuma veicamie pasākumi iekļauj arī drukātu materiālu izplatīšanu ārvalstīs. Drukātie materiāli informē par 20.gadsimta Latvijas vēsturi, un, kā skaidroja ministrijā, tie dod plašāku iespēju iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem par Latvijas vēsturi, kā arī veicina un atbalsta Latvijas un ārvalstu vēsturnieku sadarbību.

Izvērtējot informāciju par aktuālo grāmatu piedāvājumu, konstatēts, ka autoru kolektīva – Ineša Feldmaņa, Aivara Strangas, Jāņa Taurēna, Anatolija Zundas izveidotā grāmata «Latvijas ārpolitika un diplomātija 20.gadsimtā» un autoru kolektīva – Dainas Bleieres, Ilgvara Butuļa, Ineša Feldmaņa, Aivara Strangas, Antonija Zundas papildinātā un krievu valodā tulkotā grāmata «Latvija ceļā uz valsts simtgadi» sniedz aptverošu vēstījumu gan par Latvijas 20.gadsimta sarežģīto vēsturi, gan par tās izcelsmes avotiem.

Grāmatu iegāde un izplatīšana dažādām mērķauditorijām, izmantojot arī Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecībās ārvalstīs, ir viens no nepieciešamiem pasākumiem uzdevuma sekmīgākai izpildei. Šie Latvijā un ārzemēs atzītu profesionālu vēsturnieku darbi nodrošina šobrīd Latvijas vēstures zinātnes izpētīto un maksimāli objektīvo informāciju gan par Latvijas vēsturē svarīgiem posmiem, gan arī sniedz to vispusīgu analīzi un dziļāku izvērtējumu.

Ministrija arī norādījusi, ka tas it īpaši svarīgi ir mūsdienu aktuālajā saasinātajā starptautiskajā situācijā, kad informatīvā telpa Latvijā, Eiropā un citur pasaulē tiek piesārņota gan ar melīgu, gan ar klaji naidīgu un apzināti sagrozītu informāciju.

«Šīs grāmatas palīdzēs atspēkot nepatiesības plūdus ar akadēmiski izsvērtiem pētījumiem un atjauninātu faktu izklāstu,» spriež ministrija.

December 26, 2015 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: