Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Čekas maisi: pētnieki dokumentiem joprojām nav piekļuvuši

Čekas maisi”: pētnieki dokumentiem joprojām nav piekļuvuši
http://tvplay.skaties.lv/embed?id=786605&autostart=true

Bijušās Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijai, kurai 2018. gadā jāsniedz valdībai rekomendācijas par “čekas maisu” atvēršanu, joprojām nav izdevies piekļūt čekas dokumentiem, kas atrodas Satversmes aizsardzības biroja Totalitārisma seku dokumentēšanas centrā.

Šodien jau kārtējo reizi gan pētnieki, gan SAB vadītājs tikās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, lai spriestu par sadarbības iespējām.Jānis Maizītis bija neapmierināts, ka birojs tiek vainots pētnieku darba kavēšanā, jo tikai izpilda likuma prasības. Proti, lai iekļūtu biroja telpās pētniekiem nepieciešams iegūt pielaidi valsts noslēpumam, un tad viņi varēs iepazīties gan ar čekas dokumentu aprakstiem, gan elektronisko datu bāzi Delta, kas šobrīd tiek digitalizēta. Tomēr piekļūt aģentu kartotēkai un lasīt iespējamo čekas aģentu vārdus pētnieki nevarēs, jo to liedz likums.Līdz šim komisijas locekļiem, lai piekļūtu VDK dokumentiem, bija piedāvāts kļūt par SAB darbiniekiem, taču tagad nostāja mainīta – pozitīvu virzību šodien Maizīša teiktajā saklausīja izpētes komisijas vadītājs.

Plašāk par diskusijām Saeimā, kas pārrauga arī savstarpējos apvainojumos, LNT Ziņu sižetā

November 16, 2016 - Posted by | Vēsture

1 Comment »

  1. Ingvar, čekas maisi ir tikai tāds, dūmu aizsegs, lai nebūtu jāsāk runāt par to, cik ir mūsdienu dažādās ārvalstu “čeku” apkalpotāju šodienas augstāko un zemāko ierēdņu vidū. 1989.gadā pilnīgi VISS arhīvs tika izvests uz Podoļskas armijas daļu. Tur ir visu uz to laiku fiksētie Mosad, MI6, CIP, Stasi un pat ķīniešu aģenti. Aptaujā vēl dzīvos tā laika Atmodas līderus, kas bija tuvāk pie teikšanas gala.

    Comment by Anonymous | November 23, 2016 | Reply


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: