Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Igaunijā veidos Sarkanā terora muzeju

Igaunijā veidos Sarkanā terora muzeju

Foto: Eesti Mälu Instituut

Foto: Eesti Mälu Instituut

Igaunijas Vēsturiskās atmiņas muzejs izsludinājis konkursu plānotā Sarkanā terora muzeja dizainam, ziņo Igaunijas radio.

Muzejs tiks veidots vēsturiskajā Tallinas Patarei cietumā, kurš celts cara Nikolaja I laikā, bet padomju gados, līdzīgi Latvijas Stūra mājai, piedzīvojis kā komunistiskā, tā nacistu režīma nežēlīgo izrēķināšanos ar apcietinātajiem.

Idejas autori norāda, ka cietuma telpas vienlaikus rada izaicinājumu muzeja veidotājiem, taču vienlaikus piedāvā arī ļoti autentisku vidi. “Lielākais izaicinājums būs apvienot pašreizējās ēkas un ekspozīcijas idejas,” Igaunijas Radio pauda muzeja kurators Mārtins Andrellers. “Mēs gribam ekspozīcijā iekļaut cietuma daļas un ēku, bet vienlaikus radīt unikālu un modernu muzeju, kurā varētu izvietot arī izglītības un izpētes centru.”

Plānots, ka apskatei tiks atvērtas cietuma kameras otrajā stāvā un viennīcu ēka, kuras ir labi saglabājušās un visautentiskāk atklāj, kāds izskatījās cietums 20. gadsimta 40. gados, kad cietumniekus šeit turēja gan komunistiskā, gan nacistiskā režīma varas iestādes. No dažādiem cietuma pastāvēšanas laikiem saglabājusies daļa mēbeļu, kā arī sargu aprīkojums.

Muzeja ekspozīcijā plānots atklātMolotova-Ribentropa pakta iespaidu, kā arī noziegumus, kurus komunistiskais režīms veicis visā pasaulē, tādējādi paverot izpētes šķautni, kuru šobrīd neīsteno neviens cits muzejs.

February 18, 2018 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: