Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Krievijā iznīcinot arhīvu dokumentus par gulagā ieslodzītajiem

LETA | 9. jūnijs 2018

Pamatojoties uz slepenu Iekšlietu ministrijas pavēli, Krievijā tiek iznīcināti arhīvu dokumenti par komunistiskā režīma represētajām personām, paziņojis “Gulaga” vēstures muzeja direktors Romāns Romanovs.

Vēstulē, kas nosūtīta Krievijas prezidenta Cilvēktiesību komisijas vadītājam Mihailam Fedotovam un kas nonākusi laikraksta “Kommersant” rīcībā, Romanovs raksta, ka vairāki cilvēki, kas vēlējušies noskaidrot savu tuvinieku likteni, no Iekšlietu ministrijas saņēmuši atbildi, ka to uzskaites kartītes ir iznīcinātas.

Gadījumos, kad komunistu koncentrācijas nometnēs jeb tā dēvētajā “Gulagā” ieslodzītie mira, viņu lietas tika nosūtītas arhīvam beztermiņa uzglabāšanai. Savukārt, ja ieslodzītie tika atbrīvoti, viņu lietas iznīcināja, taču tika saglabāta uzskaites kartīte, kurā tika fiksēti bijušā ieslodzītā personas dati, kā arī ziņas par tās ieslodzījuma gaitu, pārvietošanu no nometnes uz nometni un par atbrīvošanu, piektdien “Kommersant” publicētajā intervijā stāsta Romanovs.

Par šo uzskaites kartīšu iznīcināšanu uzzinājis pētnieks Sergejs Prudovskis, kas pavasarī meklējis informāciju par komunistu represēto zemnieku Fjodoru Čazovu.

Uz viņa pieprasījumu Magadānas Iekšlietu pārvalde atbildēja, ka Čazova personīgā lieta saskaņā ar tolaik spēkā esošo pavēli iznīcināta jau 1955. gadā, bet uzskaites kartīte iznīcināta, pamatojoties uz 2014. gada 12. februāra pavēli, kura klasificēta kā dokuments “dienesta lietošanai”, laikrakstam pastāstījis Prudovskis.

Pavēli Iekšlietu ministrija saskaņojusi ar Federālo drošības dienestu (FDD), Tieslietu ministriju, Ārējo izlūkošanas dienestu, ģenerālprokuroru un citām ieinteresētajām iestādēm.

Pavēlē teikts, ka ieslodzīto uzskaites kartiņas jāuzglabā līdz laikam, kamēr attiecīgā persona sasniegusi 80 gadu vecumu.

June 12, 2018 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: